MIN BRANITELJA I MIN SOC SKRBI 028Općinu Križ danas su posjetili i sastali se s Općinskim načelnikom Općine Križ Markom Magdićem, Bojan Glavašević pomoćnik ministra branitelja Predraga Matića i Maja Sporiš zamjenica ministrice socijalne politike i mladih Milanke Opačić, u pratnji zastupnice u Hrvatskom saboru Ivane Posavec Krivec.

Bila je to prigoda da Općinski načelnik Općine Križ pokaže predstavniku Ministarstva branitelja, projekt koji je napravljen zahvaljujući dobivenim sredstvima spomenutog Ministarstva. Riječ je o sufinanciranu Projekata rješavanja pristupačnosti objektima osoba s invaliditetom Ministarstva branitelja, u sklopu kojeg je Općina Križ izgradila pristupnu rampu za invalide kod Doma kulture Josip Badalić u Križu.

Također, uvaženi gosti obišli su i prostorije Udruge Ženske ruke gdje im je predstavljen projekt „Zajedno za ljepši dan“ kojeg spomenuta Udruga realizira uz potporu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i Općine Križ te kroz kojeg su zaposlene dvije nezaposlene osobe koje sada šivaju uporabne predmete od recikliranog tekstila (plahte, navlake za prekrivače, kuhinjske krpe, pregače, tepihe i sl.).

Bila je to prigoda i da se obiđe Galerija Križ, Spomen soba Milke Trnine, ali i Spomen soba poginulih branitelja iz Domovinskog rata.