U organizaciji udruge Gradski ogranak hrvatskih dragovoljaca iz Domovinskog rata Grada Nove Gradiške, organizira se hodočašće do Vatikana gdje je dogovoren susret s Papom  Franjom dana 05.04.2017. godine. U Hodočašću sudjeluju članovi Gradskog ogranaka hrvatskih dragovoljaca iz Domovinskog rata Grada Nove Gradiške te članovi udruge Specijalne policije „Zebre“ iz Nove Gradiške. Predviđeni početak hodočašća je 01.03.2017. godine i to putem gradova u Hrvatskoj koje je posjetio Papa Ivan Pavao II., dakle preko Zagreba, Zadra, Splite do Ancone i Vatikana.

Tijekom hodočašća u Vatikan, Općina Križ pružiti će im gostoprimstvo na način da će ih u petak 03.03.2017. godine dočekati u Općini Križ te svim sudionicima hodočašća, pružiti smještaj i večeru kako bi se odmorili te idućeg dana krenuli put Vatikana.

Doček se organizira u suradnji i uz pomoć Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Republike Hrvatske, Podružnica Zagrebačka županije – Ogranak Križ te lovačkim društvom Vidra Križ koje je za noćenje hodočasnika osiguralo prostor u lovačkom domu u Donjem Prnjarovcu.

Srha hodočašća u trajanju od 35 dana i dužini od oko 1000 km je okupljanje radi iskazivanja zahvale Papi Ivanu Pavlu II. koji je svojim posjetima pomogao Republici Hrvatskoj u najtežim trenucima.