Temeljem Pravilnika o stipendiranju učenika i studenata s područja Općine Križ („Glasnik Zagrebačke županije“ br. 32/13. i 19/14.), a sukladno provedenom Natječaju za dodjelu stipendija učenicima i studentima s područja Općine Križ, za školsku/akademsku godinu 2015./2016., Općinsko vijeća Općine Križ na svojoj je 24. Sjednici održanoj dana 03.12.2015. godine, donijelo Odluku da se dodijeli ukupno 10 učeničkih i 10 studentskih stipendija te jedna stipendija prema kriteriju umjetničke darovitosti, stipendija Milke Trnine.

Stipendije se dodjeljuju:

Jedna stipendija prema kriteriju umjetničke darovitosti – stipendija Milke Trnine:

• učenici ANI BOGELJIĆ, Ignaca Vešligaja 2, Bunjani, Križ za I. godinu školovanja

Imenovanom kandidatu dodjeljuje se stipendija u iznosu od =500,00 kn (slovima: petstokuna) i pripada 10 (deset) mjeseci tijekom školske godine.

Učeničke stipendije prema socijalnom kriteriju:
a) četiri stipendije (po jedna stipendija za svaku godinu školovanja):

1. SARA SOČAN, Šušnjari 41 godina, I. školovanja
  2. ANA KASALO, Kriška 22, Rečica Kriška, II. godina školovanja
  3. JOSIPA KOKALOVIĆ, Velika Hrastilnica 44, III.  godina školovanja
  4. MATEJA HORVAT, Johovec 8, IV.  godina školovanja

b) dvije stipendije temeljem broja ostvarenih bodova bez obzira na godinu školovanja:

1. PAULINA PRANJIĆ, Johovec 58, I.  godina školovanja
  2. ANAMARIJA STJEPANOVIĆ, Johovec 11, I.  godina školovanja

Utvrđuje se da je na mjestu dobitnice stipendije po socijalnom kriteriju Sare Sočan iz Šušnjara, u objavljenoj Konačnoj listi, kao dobitnica stipendije bila istaknuta Ivana Korza iz Okešinca. Obzirom da se Ivana Korza, dana 02.12.2015. godine, pisano odrekla prava na stipendiju Općine Križ, dobivši stipendiju Zagrebačke županije, Sara Sočan je stekla pravo na stipendiju za I. godinu školovanja po osnovi ostvarenih bodova bez obzira na godinu školovanja. Uslijed navedene izmjene, na dosadašnje mjesto Sare Sočan, pravo na stipendiju prema socijalnom kriteriju temeljem ostvarenih bodova stekla je Anamarija Stjepanović iz Johovca.

Učeničke stipendije prema kriteriju izvrsnosti:
dodjeljuje se ukupno četiri stipendije po redoslijedu broja bodova bez obzira na godinu školovanja:

1. VELENA HAJDINOVIĆ, Kriška 5, Okešinec, I. godina školovanja
  2. TENA ŠKVORC, Hrvatske mladeži 31, Novoselec, IV.  godina školovanja
  3. STELLA ŠKVORC, Hrvatske mladeži 31, Novoselec, II. godina školovanja
  4. ANA MARIJA GRGIĆ, Braće Radić 77, Križ, I. godina školovanja

Imenovanim kandidatima iz članka 2. dodjeljuju se stipendije u iznosu po =500,00 kn i pripadaju im deset mjeseci tijekom školske/akademske godine.

Studentske stipendije prema socijalnom kriteriju:
a) četiri stipendije ( po jedna stipendija za svaku godinu studija):

1. DARIO POJE, Česmanska 57, Novoselec, I. godina
  2. NIKOLA KAURIN, Braće Radić 85, Križ, III. godina
  3. VALENTINA BLAGUŠEVIĆ, Česmanska 16, Okešinec, II.  godina
  4. MARIJA ČAMBALA, Braće Radić 82, Križ, IV.  godina

1. IVONA GRGIĆ, Braće Radić 77, Križ, I.  godina
  2. DOMAGOJ GRGAT, Česmanska 16, Okešinec, II.  godina

Studentske stipendije prema kriteriju izvrsnosti:

1. VALENTINO GALIĆ, Moslavačka 16, Novoselec, IV.  godina
  2. LUKA HATVALIĆ, Širinec 44, Križ ,  V. godina
  3. ANA RUKAVINA, Širinec 44, Križ, I.  godina
  4. VALENTINO MEJRUŠIĆ, Lička 19, Križ, I.  godina

Imenovanim kandidatima iz članka 3. dodjeljuju se stipendije u iznosu po =1.000,00 kn i pripadaju im deset mjeseci tijekom školske/akademske godine.

U narednom periodu Općinski načelnik Općine Križ sklopiti će Ugovor o stipendiranju, sukladno Pravilniku o stipendiranju učenika i studenata s područja Općine Križ („Glasnik Zagrebačke županije“ br. 32/13. i 19/14.).