20150309_100535

ČIŠĆENJE KANALIZACIJE NA PODRUČJU OPĆINE KRIŽ. Vodoopskrba i odvodnja Ivanić-Grad d.o.o. je tijekom mjeseca veljače 2015. godine izvodila radove čišćenja i ispiranja kanalizacije na području Općine Križ. Radovi su se izvodili u suradnji sa tvrtkom AEKS iz Ivanić-Grada i Općinom Križ, gdje je izvršeno čišćenje i pranje kompletnog sustava javne kanalizacije, odnosno cca 20 km sustava. Prilikom izvođenja radova koristila su se specijalna vozila auto-cisterne opremljene prema ADR-u, sa grijačima vode u komori te vakuumom i visokotlačnom pumpom za potrebe čišćenja. Važno je napomenuti da se od izgradnje sustava pa do danas, isti nije nikada planski održavao. Čišćenjem i ispiranjem kanalizacije pospješuje se njeno funkcioniranje, ta samim time i kvaliteta života.