dan-starijih-osoba-2016-023U povodu 1. listopada, Međunarodnog dana starijih osoba, Općinski načelnik Općine Križ i predstavnici Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad te Općinskog društva Crvenog Križa Križ, posjetili su Baricu Minčir iz Velike Hrastilnice, rođenu 1923. godine.

Baka Barica, jedna je od ukupno 26 osoba starijih od 90 godina s područja Općine Križ, koje tradicionalno, u povodu Međunarodnog dana starijih osoba, prigodnim poklonima dariva Općina Križ u suradnji s Gradskim društvom Crvenog križa Ivanić-Grad.

Za ovogodišnje poklone u vrijednosti 140,00 kuna, Općina Križ izdvojila je nešto više od 3.600,00 kuna.

Općina Križ kroz suradnju s Gradskim društvom Crvenog križa Ivanić-Grad, kao i suradnju i potporu projektima Udruge umirovljenika Općine Križ, nastoji naglasiti da su starije osobe važni članovi svakog društva i ukazati na važnost osiguravanja životne sredine koja se može prilagoditi potrebama i sposobnostima stanovnika treće dobi.

dan-starijih-osoba-2016-003 dan-starijih-osoba-2016-017 dan-starijih-osoba-2016-012