Obzirom na veliko zanimanje javnosti u vezi s odlaskom liječnice koja radi u pedijatrijskoj ambulanti u Križu, Općinski je načelnik kontaktirao ured ravnatelja Doma zdravlja Zagrebačke županije te dobio informaciju da će do kraja idućeg tjedna u pedijatrijskoj ambulanti u Križu početi raditi liječnica s punim radnim vremenom, a koja je već i ranije dolazila. Razlog zbog kojeg to nije odmah nakon odlaska liječnice na rodiljni dopust, je taj da i na  mjesto liječnice koja dolazi, treba također provesti propisani postupak za popunjavanje upražnjenog mjesta. Nažalost, ovo je samo realno stanje zdravstva u Hrvatskoj, a to je da već niz godina nedostaje liječnika svih struka, a osobito pedijatara u svim ispostavama domova zdravlja. Uz dugogodišnji trud vodstva Doma zdravlja Zagrebačke županije radna mjesta liječnika popunjavaju se najbolje što se može u odnosu na raspoloživost. Sve nove informacije objaviti ćemo odmah po saznanju.