Epruvete2Odgovarajući na učestale zahtjeve građana Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić i  Medicinski biokemijski laboratorij Ivanić – Grad dogovorili su daljnju suradnju u smislu sufinanciranja dolaska laboratorijskih djelatnika u ambulantu u Križ. Slijedom dogovora od 3.11.2014. godine krv će se u ambulanti Križ moći izvaditi svaki dan i to u ordinacijama obiteljske medicine, a utorkom od 7 do 9 sati u prostoriji gdje laboratorij vadi krv i to u pravilu za djecu, pacijentice s uputnicama od ginekologa i pacijente kojima medicinske sestre ne mogu izvaditi krv. Tog dana u Križu će se moći obaviti i testovi OGTT (test opterećenja glukozom) i GUK post prandijalno što je vrlo značajno za trudnice, dijabetičare i pacijente kod kojih postoji sumnja na dijabetes, jer ih oslobađa potrebe putovanja u Ivanić – Grad. Nalazi će biti dostavljeni elektronskim putem liječnicima istoga dana do 14 sati. Osim sakupljana uzoraka za Medicinski biokemijski laboratorij Ivanić – Grad u sadržaj programa uključeno je i svakodnevno sakupljanje uzoraka za Bakteriološki laboratorij Zavoda za javno zdravstvo zagrebačke županije kao i povrat nalaza liječnicima.