Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić jučer je 26.03.2015. godine potpisao ugovor o prodaji zemljišta u Poduzetničkoj zoni Križ I. s Diegom Sartorijem članom uprave trgovačkog društva Stone Gallery d.o.o. iz Rijeke radi izgradnje gospodarskih objekata. Vrijednost kupoprodajnog ugovora iznosi 532.080,00 kuna za ukupnu površinu od 13.302 m2. Potpisivanju ugovora su prisustvovali Diego Sartori i Daniel Sartori, članovi uprave trgovačkog društva Stone Gallery d.o.o. iz Rijeke, te odvjetnik tvrtke Antonio Buhin i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić sa stručnim službama.

Na upite prisutnih novinara o tome kada se planira početi s radovima, gospodin Daniel Sartori odgovorio je što prije, čim se urede administrativni preduvjeti, tome je dodao da se radi o objektu skladišne namjene za koji je planirano da se proširuje i nadograđuje u proizvodne svrhe, također ono što je vrlo važno gospodin Sartori je rekao da će zapošljavati lokalne ljude i da računaju na njih. Na pitanje o odabiru zemljišta baš u Poduzetničkoj zoni Križ članovi uprave trgovačkog društva Stone Gallery d.o.o. iz Rijeke odgovorili su da je izvrstan položaj i prometna povezanost Križa s drugim dijelovima Hrvatske i Evrope te ponuđeni uvjeti od strane Općine Križ ono što je presudilo u odabiru.

Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić naglasio je kako je u ugovor po prvi puta ugrađena klauzula o vremenskom ograničenju od tri godine do izvršenja predviđenih radova i stavljanja objekta u funkciju, u protivnom zemljište u zatečenom stanju vraća se u vlasništvo Općine Križ bez ikakvog povrata sredstava. Time se želi postići prava svrha i smisao Poduzetničkih zona a ne da one ostaju neizgrađene i nemaju svoju svrhu za koju su namijenjene.

Ugovor je potpisan uz najbolje želje da radovi što prije započnu.