logo zž

„Ne slažemo se s Nacrtom prijedloga Uredbe o uspostavi uslužnih područja prema kojoj područje Zagrebačke županije ne predstavlja jedno uslužno područje isporučitelja vodne usluge. Ne želimo da naši stanovnici plaćaju skuplju vodu te da našim prirodnim bogatstvom upravlja Zagrebački Holding“- zaključak je sjednice Županijske skupštine Zagrebačke županije održane dana 24.02.2014. godine na kojoj je prisustvovao Općinski načelnik Općine Križ kao i većina gradonačelnika i načelnika te saborski zastupnici s područja županije.

Naime, objavljeni konačni Nacrt prijedloga Uredbe znači da bi gotovo svi vodoopskrbni sustavi koji se nalaze na području Zagrebačke županije trebali potpasti pod upravljanje Grada Zagreba i Zagrebačkog Holdinga. Na taj način gotovo 1/4 stanovnika cijele Hrvatske, oko 1.050.000 ljudi, koristila bi jednog davatelja vodne usluge, dok bi preostale 3/4 bile podijeljene na 18 uslužnih područja. Analizom trenutnih cijena vode na području Zagrebačke županije može se zaključiti, prihvati li se ovakva Uredba, da će doći do povećanja cijene vode.

Nacrtom prijedloga Uredbe, uslužno područje br. 7 obuhvaća Grad Zagreb, te sve gradove i općine u Zagrebačkoj županiji isključujući Grad Zaprešić i općine Bistra, Brdovec, Dubravica, Jakovlje, Luka, Marija Gorica i Pušća koji su obuhvaćeni uslužnim područjem br. 6 koju čine svi gradovi i općine u Krapinsko-zagorskoj županiji.

Do 3. ožujka otvorena je Javna rasprava o spomenutom Nacrtu prijedloga Uredbe. Županijska skupština proslijedit će svoje mišljenje Ministarstvu poljoprivrede, čiji predstavnici, iako pozvani, nisu se odazvali današnjoj sjednici.

Više pročitajte na: VIJESTI ZAGREBAČKE ŽUPANIJE