škafUdruga vinogradara i vinara „ŠKAF“ Križ, organizira 04.06.2016. godine, u subotu, izlet

ČAROBNI VINOGRADI ZLATNE DOLINE

Kutjevo – grad smješten u centru Požeške doline, grad vina i vinara, u kojem se glavni gradski trg zove Trg Graševine. Tradiciju uzgoja loze i proizvodnje vrhunskih vina započeli su Rimljani, nazvavši cijelu Požešku dolinu Vallis Aurea ( Zlatna dolina ). Uzgoj nastavljaju fratri cisterciti , koji su u 13. stoljeću osnovali Kutjevo i dali mu ime Vallis honesta de Gotho. U obilasku nekoliko poznatih kutjevačkih vinograda i podruma, saznati ćete sve o tome kako uživati u vinima  koja su sve cjenjenija  na svjetskoj vinskoj sceni, što je to gemišt  i zašto je najbolje osvježenje  u svakoj prilici. Legende kažu da je u kutjevačkoj graševini uživala  carica Marija Terezija i da je upravo ona davala snagu njenom ljubavniku barunu Trenku.  Uz čašu vrhunske graševine ili svilanca poslušajte pikanterije s carskog dvora.

Plan puta:

Polazak s mjesta prema dogovoru (Križ centar ili Novoselec – Centar ili oboje). Vožnja uz usputna zaustavljanja prema potrebi. U Kutjevo  stižemo oko 11.00 sati. Razgled centra grada uz stručno vodstvo i upoznavanje s poviješću i kulturom. Odlazak do Vinograda i vinarije Krauthaker. Obilazak vinograda i podruma i vođena degustacija 3 vrste vina uz kruh i sir.  Nastavak prema Vinariji Kutjevo d.d. Obilazak podruma i vođena degustacija 3 vrste vina uz kruh i sir. Posjet Vinariji Enjingi. Obilazak vinograda i podruma i vođena degustacija 3 vrste vina uz kruh i sir. Sve degustacije vode educirani somelieri/enolozi, a obilaske vinograda tehnolozi. Oko 18.00 sati kasni ručak uz odabrana vina sljubljena s jelima. Povratak prema Ivanić – Gradu u večernjim satima.

CIJENA ARANŽMANA ZA SVE ZAINTERESIRANE PO OSOBI:  320,00 kn

Prijave i plaćanje predsjedniku Udruge do 28.05.2016.
091/5105885 predsjednik udruge