UntitledZadovoljstvo nam je najaviti i pozvati Vas na sudjelovanje u proljetnoj manifestaciji namijenjenoj djeci, koju pod nazivom KRIŠKA CVJETNA PRIČA prvi puta organiziramo u Općini Križ i to u subotu, 14. svibnja 2016. godine s početkom u 16 sati.

Manifestaciju organizira Društvo Naša Djeca Vladimir Nazor iz Križa uz potporu suorganizatora Općine Križ i Trgovačkog društva Poduzetnička zona Križ. Partneri Kriške cvjetne priče su i Dječji vrtić Križ te Osnovna škola Milke Trnine kao i Amatersko kazalište Josip Badalić iz Križa. Zajednički je osmišljen niz aktivnosti i sadržaja kojima potvrđujemo počasni naslov Općina prijatelj djece te pozivamo sve zainteresirane da budu dio programa. Manifestacija je zamišljena kao festival proljeća i buđenja života, a sve predstavljeno kroz splet zabavnih, glazbenih, izložbenih, gastronomskih i prodajnih sadržaja sa ciljem poticanja radosti i kreativnosti.

Centralni događaj manifestacije Kriška cvjetna priča je Cvjetni korzo koji okuplja djecu vrtićke dobi, nižih razreda osnovnih škola i djecu iz udruga ili slobodno prijavljenih grupa. Zadatak svih dječjih skupina je doći “cvjetno odjeven”, misleći pritom na proljetne motive. Svaka skupina izvodi program na središnjoj pozornici, a sudjeluje i u šarenoj cvjetnoj povorci kroz Križ. Sudionicima Cvjetnog korza dodijeliti će se i tri nagrade, za najkreativniji nastup, za najbolju eko poruku i za cjelokupni dojam. Moguć je i nastup ostalih zainteresiranih dječjih skupina u programu (npr. mažoretkinje i sl.) koji djeluju kroz udruge.

Pozivamo ravnatelje dječjih vrtića i škola da iskažu interes za sudjelovanje. Kriška cvjetna priča zamišljena je kao festival proljeća koji uključuje velik broj djece u aktivnosti zaštite i očuvanja baštine i okoliša.

Uz Cvjetni korzo, mimohod kostimirane djece i njihov program na središnjoj pozornici, osmišljeno je i niz sadržaja i aktivnosti, a posebno izdvajamo izložbu cvijeća, cvjetne instalacije i sajam domaćih plodina.

Na pozornici će se održavati kontinuirani zabavno – glazbeni program, a na ulicama će biti izložbeno prodajni štandovi izlagača cvijeća, slika, suhog cvijeća, kaktusa, ljekovitog bilja, knjiga, ukrasnih proizvoda, slika, sušenog bilja, vrtnih ukrasa…, pregled poruka, likovnih i literarnih radova djece na temu čuvanja prirode i okoliša, cvjetne instalacije zainteresiranih cvjećara i proizvođača cvijeća, „Hrana od cvijeća“ – degustacija slano-slatkih delicija od plodova/cvijeća, nastup zabavljača za djecu, mađioničara, cvjetnih maskota, slobodno crtanje kredama po parku i cvjetno oslikavanje betonske plohe uz postavljanje „suncokreta“ za mjerenje visine djece u parku u Križu i niz nagradnih igara za posjetitelje.

Nadamo se Vašem interesu, te Vas još jednom pozivamo da iskažete interes za sudjelovanje u Kriškoj cvjetnoj priči. Sve zainteresirane ustanove, dječje vrtiće, škole, uzgajivače cvijeća zainteresirane za izlaganje na izložbi cvijeća te proizvođače voća, povrća i začinskog bilja kao i sve ostale zainteresirane za direktnu prodaju na štandovima na sajmu domaćih plodina, pozivamo da ispune i dostave popunjeni prijavni obrazac na e-mail DND-a, dnd.kriz@gmail.com zaključno sa 2. svibnja 2016. godine, radi pravovremene organizacije spomenute manifestacije.

Prijavni obrazac sudjelovanje na Cvjetnom korzu, izložbi cvijeća ili sajmu domaćih plodina, možete preuzeti OVDJE

Za sve dodatne informacije, pojašnjenja i upute slobodno se obratite na email: dnd.kriz@gmail.com ili na telefone 01/ 2820 677, 091 536 5678, 091 2824 504.