zelena zastava 035Sva djeca Dječjeg vrtića Križ znaju što znaci reciklirati, a to i ne čudi jer kriški vrtić već duže vrijeme osim na zdravu prehranu djece misli i na njihove zdrave odgojne navike. Sakupljaju plastične čepove, stare baterije i slično te sve to na adekvatan način zbrinjavaju.

Zbog svega toga ne čudi što su bez teškoća ponovno zaslužili naslov Eko škole i dobili zelenu zastavu.
Naime, još 13. svibnja 2011. godine Dječjem vrtiću Križ, svečano je dodijeljena zelena zastava i certifikat međunarodne eko škole.

Danas su u nazočnosti predstavnika osnivača, točnije potpredsjednika Općinskog vijeća Općine Križ Zlatka Hrastića te predstavnika Udruge Lijepa naša, sponzora, donatora i ostalih gostiju te naravno djece Dječjeg vrtića Križ, objekata u Križu i Novoselcu, po drugi put podigli zelenu zastavu.

Ona je kao što je istaknuo potpredsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Zlatko Hrastić, rezultat ustrajnog i predanog rada djece i svih djelatnika Dječjeg vrtića Križ. Općina Križ izuzetno je ponosna što se od najranijih dana razvija svijest o očuvanju prirode i njenih resursa te usvajaju znanja o recikliranju otpada, a sve to kroz dječju igru.