leontehLeon Stjepan Uroić, učenik je 8. razreda  Osnovne škole Milke Trnine Križ, a ove je godine sudjelovao na dva važna državna natjecanja. Prvo natjecanje na kojem je sudjelovao bilo je „Infokup” 2016. iz informatike, koje se održalo u Primoštenu od 15. do 18. ožujka 2016.  godine, a na kojem je Leon osvojio 2. nagradu u kategoriji Algoritmi, programiranje u C/C++. Mentor iz Robotičko-informatičkog kluba Križ, Zajednice tehničke kulture Općine Križ, bio mu je Goran Pugar, a mentorica iz Osnovne škole Milke Trnine bila je Ida Pajnić.

Leon je ove godine sudjelovao i na natjecanju iz tehničke kulture, točnije „58. natjecanju mladih tehničara Republike Hrvatske” koje se održalo također u Primoštenu, od 30.3. do 1.4. 2016. godine. Ovo natjecanje organiziralo je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Agencija za odgoj i obrazovanje i Hrvatska zajednica tehničke kulture. Leon se natjecao u kategoriji Automatika i osvojio 2. mjesto, samo 4 boda iza pobjednika. Natjecanje se sastojalo od 3 dijela: testa iz tehničke kulture za razred kojeg dijete pohađa, praktični dio koji nosi najviše bodova i na kraju obrana rada gdje djeca moraju „prodati” svoj rad – objasniti što su i kako napravili. Natjecanje je vrlo kompleksno i trajalo je dan i pol. U praktičnom dijelu su morali napraviti automatski uspornik prometa, morali su lemiti, lijepiti vrućim ljepilom i slično, a komisija je posebno pohvalila Leonov rad, kao najuredniji i najprecizniji rad od kad postoji ova kategorija na natjecanju. Mentor iz Zajednice tehničke kulture Općine Križ bila je Ana Sović Kržić, a iz Osnovne škole Milke Trnine Andrea Novačić.