Poštovane sugrađanke i sugrađani,
U povijesti svakog naroda i države postoje datumi koji su prijelomni i od sudbonosnog značenja za budućnost. Jedan od najvažnijih datuma za sve nas i Republiku Hrvatsku je 25. lipanj, Dan državnosti. Danas se s ponosom prisjećamo 1991. godine kada smo se na referendumu plebiscitarno izjasnili za vlastitu državu i kada je Hrvatski sabor 25. lipnja donio Ustavnu odluku o samostalnosti i suverenosti Republike Hrvatske i Deklaraciju o proglašenju samostalne i suverene Republike Hrvatske. Donošenjem ovih povijesnih odluka, koje predstavljaju ustavno-pravni temelj samostalne, slobodne i suverene Republike Hrvatske, ostvarene su povijesne težnje hrvatskoga naroda da može sam odlučivati o svojoj budućnosti. S posebnim ponosom i zahvalnošću prisjećamo se svih onih koji su stali u obranu Hrvatske i nesebično ugradili svoje živote u temelje današnje hrvatske države.
Obilježavajući Dan antifašističke borbe i Dan državnosti odajemo počast svima koji su svojim idejama, vizijama, borbom i životom pridonijeli  slobodnoj Hrvatskoj. Zahvaljujući njima  – antifašistima i braniteljima Domovinskog rata, danas imamo priliku živjeti u slobodnoj, europskoj zemlji, predanoj stvaranju bolje budućnosti za sve njezine građane.
U ime Općine Križ, čestitamo svima Dan antifašističke borbe i Dan državnosti.

Općinski načelnik Općine Križ:
Marko Magdić, struč. spec. oec.

Predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ:
Đuro Paher