Općina Križ i ove godine u povodu Dana žena 09. ožujka 2024. godine (subota) u D omu kulture Josip Badalić u Križu s početkom u 19,00 sati, pripremila je je besplatnu glazbeno-poetsku predstavu pod nazivom KAJ JE LJUBAV.

Predstava KAJ JE LJUBAV nastala je u koprodukciji Kulturne udruge Glumački festival u Krapini i stalnog člana Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija, Adama Končića. U ovoj predstavi umješnost glumca, pjevača, kabare majstora nalazi svoj pravi trenutak pa će svi oni posjetitelji spremni na davno zaboravljen stih uz glazbenu pratnju, ali i istovremeno zabavu kroz glazbene brojeve itekako uživati!

Radnja predstave smještena je u današnje vrijeme. Urbani prostor Zagreba, Krapine, Varaždina… u kojem se još uvijek mogu osjetiti sramežljivi proplamsaji kajkavskog govora sa svim njegovim prilagodbama vremenu u kojem, mada stidljivo, ali još uvijek ponosno živi!

Predstava vješto koketira s kabaretskom formom donoseći poeziju živućih autora; Ladislav Prežigalo, Zvonko Kudelić, Enes Kišević i Željko Krznarić, čiji stihovi na standardnom jeziku ne okolišaju već itekako komuniciraju s publikom u gledalištu dajući posvetu ljepšem spolu!

Glazbene brojeve na kajkavskom jeziku od kojih su neki poznatiji, a neki tek trebaju afirmaciju potpisuju autori: Tomislav Goluban, Ivan Mikulić, Krešimir Končevski, Adalbert Turner, Ivan Kovačić te Zoran Predin, a izvode ih kvartet akademskih glazbenika orkestra kazališta Komedija; Petar Haluza – violina, Vinko Grubešić – violončelo, Alan Dović – gitara i Tomislav Parmać – klavir.