Poštovani sugrađani,

Dana 30. 12. 2020. godine od 8 do 19 sati sati u društvenom domu u Križu bit će organizirano dežurstvo za prikupljanje pomoći za sve stradale u potresu u Petrinji i okolici. Svi ljudi dobre volje mogu donirati gotovu hranu, vodu i ostale potrepštine.

Osobno apeliram na sve građane, koji unatoč plemenitom nastojanju da pomognu i odu na lice mjesta događaja, da to ne čine. Naime, prilazi gradu su zatvoreni, čeka se na ulaz u grad po sat vremena. Na terenu su aktivirane sve moguće i raspoložive snage od vojske, policije, vatrogasaca, crvenog križa, HGSSa, civilne zaštite, komunalne tvrtke i svih drugih. Maloprije je na TVu zapovjednik vatrogasaca iz Petrinje rekao da se zahvaljuje svima koji misle osobno doći i pomoći, međutim to u ovom trenutku nije potrebno jer se dešava da ljudi neovlašteno i samoinicijativno ulaze u objekte sa željom da pomognu i nešto raščiste, ali istovremeno to njima predstavlja problem jer se može desiti da netko od tih ljudi strada iz razloga što neki objekti nisu sigurni ili volonteri nemaju adekvatnu opremu. Bit će prilike za pomoć kad se sve raščisti i kada svi odu. Ti ljudi i nakon što se kamere ugase će trebati pomoć i isto tako da ih se ne zaboravi.