Međunarodni dan starijih osoba obilježava se u Hrvatskoj i svijetu 1. listopada. Ovaj dan je  Glavna Skupština Ujedinjenih naroda proglasila 14. prosinca 1990. želeći pokazati da su starije osobe važni članovi društva i kako bi potakli zemlje svijeta da im omoguće uključivanje u zajednicu sukladno njihovim intelektualnim i fizičkim mogućnostima. Riječ je o danu koji nas podsjeća na činjenicu da je starenje nezaobilazan dio svakog životnog ciklusa. Korištenjem potencijala mladih generacija u pružanju raznih oblika pomoći starijim sugrađanima, kao i prijenosom znanja i iskustava starijih na mlađe generacije, stvaraju se uvjeti za dostojanstveno, kvalitetno i sigurno življenje. Unapređenje tolerancije među generacijama svojevrsna je zahvala svim starijim osobama koje iskustvom i toplinom daju doprinos društvu i našoj zajednici.
Općina Križ je povodom Međunarodnog dana starijih osoba u suradnji s Gradskim društvom Crvenog križa Ivanić – Grad i Općinskom organizacijom Crvenog križa Križ pripremila prigodne poklon pakete za 29 osoba starijih od 90 godina u Općini Križ. Prvi poklon paket danas su uručili gospođi Jeleni Mesarić  u Križu rođenoj 12. travnja 1923.godine, Predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Đuro Paher i Ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Ivanić – Grad sa volonterima Općinske organizacije Crvenog križa Križ. Danas će volonteri podijeliti ostale pakete osobama starijim od 90 godina i time im simbolično zaželjeti sretan Međunarodni dan starijih osoba. [nggallery id=339]