Upute za izradu Proračuna Općine Križ za razdoblje od 2021.-2023. godine

PRIJAVNICA-ZA-PREDLAGANJE-PLANIRANIH-PROGRAMA-PROJEKATA-JAVNIH-POTREBA-OPĆINE-KRIŽ-ZA-2021.

Obrazac Prijedloga financijskog plana za 2021. godinu i projekcija plana za 2022. i 2023. godinu dostupni su na internetskoj stranici  Ministarstva financija na sljedećem linku: https://mfin.gov.hr/istaknute-teme/lokalna-samouprava/upute-za-izradu-proracuna-jlp-r-s/205 pod naslovom Upute za 2021.g.

Dopis – Upute za izradu proračuna JLP(R)S 2021-2023

Upute za izradu proračuna jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave za razdoblje 2021. – 2023.

Prilog – Financijski plan, naslov (1)

Prilog – Financijski plan, naslov

Prilog – Obrasci – Prijedlog financijskog plana

ZAVRŠENA REKONSTRUKCIJA STEPENICA U PARKU U KRIŽU

Završena je rekonstrukcija starih stepenica u parku u Križu. Nove stepenice osim svojom funkcionalnošću, sada kriškom parku daju sasvim novu vizuru koja je posebno vidljiva noću. Uređenje parka u Križu, odnosno rekonstrukciju stepenica s ugradnjom rasvjetnih tijela, izvršila je tvrtka HIGH LOW SYSTEM ELECTRONICS d.o.o. Križ. Spomenuti radovi Općinu Križ stajali su oko 237 tisuća kuna.

S obzirom na činjenicu da su stare stepenice bile doista devastirane i u ruševnom stanju te su predstavljale opasnost za građane, Općina Križ u ljetnom je periodu, kada nema mnogo djece i građana, iskoristila priliku i krenula s pripremnim radovima za rekonstrukciju odnosno izgradnju novih stepenica koje su napravljene od istih materijala i u istim proporcijama kao i stare, vodeći računa da se ne mijenjaju vizure stoljetnog parka odnosno kulturno povijesne cjeline.

Stepenice se nalaze unutar kulturno povijesne cjeline koja obuhvaća centar Križa, odnosno park koji je u zoni B (djelomične zaštite povijesnih struktura). Ministarstvo kulture dalo je suglasnost  na provedene radove rekonstrukcije stepenica  u parku u Križu. Uređenje parka nastavlja se i postavom nove parkovne opreme odnosno klupa i koševa za smeće.

STEPENICE PRIJE OBNOVE

ATEPENICE U TIJEKU OBNOVE