Proglašena prirodna nepogoda za područje Općine Križ – prijavite štetu

Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić dana 10.06.2019. godine donio je Odluku o proglašenju prirodne nepogode poplava na području Općine Križ, kojom  je uslijed veće količine oborina nanijeta šteta na poljoprivrednim kulturama.

Nakon Županove Odluke o proglašenju prirodne nepogode, općinsko povjerenstvo za procjenu šteta od prirodnih nepogoda dužno je postupiti sukladno odredbama Zakonu o ublažavanju i uklanjanju posljedica prirodnih nepogoda (NN 16/19)  i Metodologiji za procjenu štete od elementarnih nepogoda (NN 96/98).

Općinsko povjerenstvo za procjenu šteta od elementarnih nepogoda obavještava sve zainteresirane osobe (poljoprivredne proizvođače i druge) da štete mogu prijaviti i to tako da u Općini Križ, do zaključno s ponedjeljkom 17.06.2019. godine ispune propisani obrazac za prijavu štete od elementarne nepogode koji se nalazi u prilogu ili se može dobiti u zgradi Općine Križ. Popunjeni obrazac predaje se na urudžbeni zapisnik Općine Križ.

Odluka o proglašenju prirodne nepogode 10.06.2019. Općina Križ

OBRAZAC-EN-P

ŠRU Šaran domaćin Županijske lige u lovu ribe udicom na plovak

U domaćinstvu Športske ribolovne Udruge „Šaran“ Križ održano je u subotu 08. lipnja 2019. na jezeru Milka Trnina u Vezišću 1. kolo Županijske lige u “Lovu ribe udicom na plovak” za mladež. Uz sudjelovanje ekipa iz naše županije po lijepom i sunčanom vremenu ostvareni su zadovoljavajući rezultati za ekipe domaćina. Kadetkinje su osvojile 2. mjesto, dok su se kadeti plasirali na 3.mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji Meri Mužević osvaja 1. mjesto, Lorena  Beker 2. mjesto, a Lucija Dragosavac 3. mjesto. Kod kadeta Dominik Jerko osvojio je 1. mjesto, te Lovro Počuć i Jan Vuković 4. mjesto. Uspjeh kadeta je tim veći što je po prvi puta za ekipu nastupio novi član, Jan Vuković. Natjecatelje je tijekom natjecanja obišao i općinski načelnik Marko Magdić, a najboljima je medalje i pehare dodijelila predsjednica Zajednice športskih udruga Općine Križ Tina Matanić. Nakon natjecanja uslijedio je ručak i druženje u ribičkom domu.