Općinski načelnik nudi nagradu onome tko prijavi i otkrije identitet nepoznatog počinitelja

Općina Križ podnijela je prijavu protiv nepoznatog počinitelja koji je u noćnim satima tijekom proteklog vikenda od 8. do 10. ožujka, devastirao, odnosno uništio tri nove lampe na stupovima javne rasvjete u Školskoj ulici u Križu.

Svakodnevno smo svjedoci i žrtve vandalizma. Ovo nije prvi puta da se u Općini Križ uništava javna imovina svih stanovnika Općine Križ te je ovakav čin vandalizma za svaku osudu, poručio je Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić.

Općinski načelnik Općine Križ moli sve koji imaju bilo kakvih saznanja o počinitelju, da o tome svakako obavijeste Policijsku postaju Ivanić-Grad. Također, po prijavi i utvrđivanju počinitelja od strane Policijske postaje Ivanić-Grad, Općinski načelnik Općine Križ, onome tko policiji prijavi počinitelja, uz uvjet da policija utvrdi identitet počinitelja, nudi novčanu nagradu u iznosu od 1.000,00 kn.

Hit predstava Tarika Filipovića Ćiro u Križu

Nakon brojnih uspjeha jednog od najpoznatijih glumaca u regiji, Tarika Filipovića, Općina Križ ugošćuje tog izuzetnog glumca te predstavljamo njegov autorski projekt – monodramu o životu Miroslava Ćire Blaževića pod nazivom Ćiro. Predstava će se održati 16. ožujka 2019. godine u Domu kulture Josip Badalić u Križu s početkom u 19 sati. Ulaznice se mogu kupiti u radno vrijeme Knjižnice i čitaonice Križ po cijeni od 30 kuna, ali i uoči same predstave na blagajni kina.

Nogomet, kao nijedan drugi sport, izaziva buru reakcija, o njemu se polemizira, obožava ga se i napada. Stadioni, navijanja, reprezentacije, svjetska, europska prvenstva, sve to toliko obilježava svakodnevicu da se ti važni datumi gotovo mogu upisivati u kalendar kao državni praznici. Euforija je do vrhunca, stoga se tema ove monodrame nametnula sama. No, osim nogometa u širem smislu, ovdje je u središtu pažnje nešto mnogo zanimljivije. Osoba, karakter, jedna nogometna ikona, koja uz svoje ime veže više asocijacija i anegdota nego bilo koja druga urbana legenda.

ćiro b2 (novi plakat)