Općinski načelnik darivao djecu Dječjeg vrtića Križ

Da bi i ovi božićni blagdani bili što radosniji i slađi, nakon što je darivala bebe Općine Križ rođene tijekom 2018. godine, Općina Križ darivala je i svu djecu Dječjeg vrtića Križ. Djeci je danas slatke pakete i čokoladne mliječne napitke koje je donirao Dukat, podijelio Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, a djeca su njega iznenadila pjesmom i lijepim željama za predstojeće blagdane.

Adventsko druženje u Križu

Uz tamburaše, kuhano vino, fiš i gulaš, jučer nikome nije bilo hladno na još jednom adventskom druženju u Križu u organizaciji Općine Križ te Udruge vinogradara i vinara Škaf Križ te potporu Zajednice sportskih udruga i ŠRU Šaran Križ. Djed Božićnjak najmlađima je dijelio slatkiše, a svi oni koji nisu kupili poklone za drage osobe, imali su prigodu na malom adventskom sajmu izabrati unikatne predmete koje su radile vrijedne ruke odgojiteljica Dječjeg vrtića Križ, članova udruge Ženske ruke iz Križa, udruge Bijeli jelen kao i ostalih sudionika sajma. Gužva je bila na štandu djevojaka iz ženskog rukometnog kluba Trnina koje su pekle fritule i palačinke. Odred izviđača „Siniša Pavković“ iz Križa i ove je godine dijelio građanima Betlehemsko svjetlo mira. Općinski načelnik Općine Križ svoj doprinos dao je i božićnoj akciji župnog Caritasa te sudjelovao u prodaji kolača ispred župne crkve Uzvišenja Sv. Križa. Prodano je 350 kutija kolača, a prodajom kolača te ostalih artikala Caritas prikupilo se oko 11.000,00 kuna namijenjenih za pomoć potrebitima naše Općine.