Obilježavanje 13. Memorijala Rudolfa Perešina

Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić i zamjenik Općinskog načelnika Zlatko Hrastić, u nedjelju 22.10.2017. godine sudjelovati će na 13. Memorijalu Rudolfa Perešina u Ivanić-Gradu. Rudolf Perešin 25.10.1991. godine  odlučio  je MIG-om napustiti JNA i uključiti se u obranu svoje domovine Hrvatske. Tim svojim domoljubnim činom nanio je težak moralni i politički udarac agresorskoj vojsci i njezinu zrakoplovstvu, a građanima Hrvatske neizmjeran ponos, prkos i rast nacionalnog naboja i svijesti u najkritičnijim danima Domovinskog rata.

U povodu obilježavanja 13. Memorijala Rudolfa Perešina, KK“KIK“ Kloštra Ivanića i Križa organizira III. Cup RUDOLF PEREŠIN“ koji će se održati 22.10.2017. godine s početkom u 9.00 sati u Školskoj sportskoj dvorani Osnovne škole Milke Trnine u Križu.

Karate klub “KIK“  Kloštar Ivanić i Križ, svojim članovima i zajednici u kojoj djeluju nastoje  promicati i prenositi prednosti bavljenja sportom  ali i opće vrijednosti društva,  među kojima je i prisjećanje te obilježavanje lika i djela našega viteza proizašlog iz Domovinskog rata, pilota Rudolfa Perešina.

Mladi karatisti KK“KIK“ Kloštra Ivanića i Križa svojim izuzetnim uspjesima u nepunih osam  godina rada privukli su pažnju ne samo hrvatske nego i europske karate obitelji,  osvajanjem niza odličja na prvenstvima Hrvatske i  Europe.