Općina Križ zaključila je Ugovor s trgovačkim društvom Z.I.T.O. d.o.o. Mirkovec za uslugu zbrinjavanja otpadnog tekstila i obuće, na neodređeno vrijeme i bez plaćanja iste usluge s bilo koje strane.
Na području Općine Križ postavljena su 3 posude – kontejnera za zbrinjavanje otpadnog tekstila i obuće, u koje građani slobodno mogu odlagati sav nepotreban, otpadni tekstil i obuću i to na slijedećim lokacijama, neposredno uz već postavljene tzv. zelene otoke:
– u Križu, iza školske sportske dvorane,
– u Novoselcu, ispred Dječjeg vrtića Novoselec i
– u Obedišću, ispred društvenog doma.
– u Križu, iza školske sportske dvorane,
– u Novoselcu, ispred Dječjeg vrtića Novoselec i
– u Obedišću, ispred društvenog doma.