Projekt udruge Ženske ruke iz Križa pod nazivom „Zajedno za ljepši dan II“ završen je 31. studenog 2016. godine. Projekt je realiziran u suradnji s Hrvatskim Zavodom za zapošljavanje, Općinom Križ, koji su dali financijsku potporu, te s udomiteljskim obiteljima na području općine. Svrha i ciljevi ovoga programa udruge bili su nastojanje da se našim starijim sugrađanima i odraslim osobama s intelektualnim teškoćama, koje su smještene u udomiteljskim obiteljima, omogući druženje i provođenje radno terapijskih aktivnosti, kako bi im se uljepšao svakodnevni život, te zapošljavanje teže zapošljivih osoba (žene starije životne dobi, s dužim boravkom na Zavodu za zapošljavanje). Tako su četiri naše članice u periodu od 1. rujna do 30. studenoga 2016. godine, pored rada u prostorijama udruge boravile u udomiteljskim obiteljima (uključeno je bilo šest obitelji od osam koliko ih djeluje u općini Križ) i s korisnicima smještaja (ukupno dvadeset štićenika) provodile razne aktivnosti. Održavale su radionice pletenja, crtanja, radile razne tematske razgovore, igrale društvene igre, provodile vježbe prilagođene dobi i mogućnostima štićenika, te su na taj način znatno pridonijele smanjenju osamljenosti i isključivosti osoba starije životne dobi.
S obzirom da je 1. listopad proglašen Međunarodnim danom starijih osoba, u obiteljima je obilježen taj dan uz prigodne poklone (slatkiši i voće). Po završetku projekta u prostorijama udruge organizirano je druženje udomitelja, štićenika, zaposlenica i voditeljice projekta na kojem su, uz izložbu radova sumirana različita iskustva svih sudionika. Zaključeno je da je ovo hvalevrijedna akcija koju bi trebalo nastaviti, odnosno dalje razvijati.
Projekt zajedno „Za ljepši dan II“ je realiziran financijskim sredstvima Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Regionalni ured Zagreb i Općine Križ

zajedno-za-ljepsi-dan-fotka2 zajedno-za-ljepsi-dan-fotka