Općina Križ u suradnji s Udrugom branitelja Općine Križ i Dječjim vrtićem Križić-Kružić, danas je obilježila Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje posjetom Spomen sobi poginulih branitelja Domovinskog rata u Galeriji Križ te paljenjem lampiona u centru Križa. Predstavnicima Općine Križ i udruga proizašlih iz Domovinskog rata pridružio se i Marijan Almaš, 100 % invalida Domovinskog rata i vukovarski branitelj koji je danas, u povodu Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, u Osnovnoj školi Milke Trnine učenicima pričao o Vukovoru, a oni su za njega o gradu heroju pripremili prigodan program.

Podsjećamo da će sutra 18. studenoga 2022. godine, Velečasni Božo Pinjuh u Župnoj crkvi Uzvišenja Svetog Križa u Križu u 17:30 sati služit će Svetu misu i kratko klanjanje te moliti za sve branitelje u znak sjećanja na žrtvu Vukovara. Zvona naše Župne crkve u 18 sati i 11 minuta, zajedno sa svim crkvenim zvonima u Hrvatskoj zvonit će za Vukovar u sklopu hvale vrijedne akcije „ZVON za Vukovar“.