ZTKOK_HZTKOsnutkom Foto video kluba “35mm” Križ kao treće tehničke udruge na području Općine Križ 2007. godine ostvarili su se uvjeti za osnivanjem prve Zajednice tehničke kulture na području jedne općine u Republici Hrvatskoj. Tek 2009. godine postignut je dogovor između udruga u Križu i osnovana je Zajednica tehničke kulture Općine Križ. Na osnivačkoj skupštini Zajednice tehničke kulture Općine Križ (ZTKOK), Skupština je donijela odluku o učlanjenju naše Zajednice u Hrvatsku zajednicu tehničke kulture (HZTK) kao krovne organizacije tehničke kulture i svih tehničkih saveza, te županijskih i gradskih zajednica. Od tada pa sve do početka 2015. godine zahtjevi za članstvo u HZTK su ignorirani od strane donedavnog vodstva HZTK.

Vodstvo ZTKOK je nastavilo intenzivno lobirati za prijem u članstvo te se trud isplatio uz veliku pomoć predsjednika Zajednice Tehničke kulture Zagrebačke županije Ivana Vlainića.

Na nedavnoj skupštini Hrvatske zajednice tehničke kulture, ZTKOK je konačno primljena u punopravno članstvo HZTK čime je ispravljena dugogodišnja nepravda te je tako ZTKOK postala prva zajednica jedne općine u članstvu HZTK.

Na istoj Izbornoj skupštini HZTK, predsjednik Zajednice tehničke kulture Zagrebačke županije Ivan Vlainić izabran je za novog predsjednika Hrvatske zajednice tehničke kulture. Svako je važno spomenuti i čestitati članu Zajednice tehničke kulture Općine Križ, Leonu Stjepanu Uroiću koji je osvojio županijsku nagradu tehničke kulture Rudolf Perešin.

NagradaRP