Ove su  subote u Ivanić-Gradu, Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić i njegov zamjenik Mladen Rogić, sudjelovali na Svečanosti uz 20 godina KVIN-a, Udruge branitelja Domovinskog rata INA-Naftaplina.  Organizatorovog događanja bila je Udruga branitelja domovinskog rata INA-Naftaplin KVIN i Zajednica udruga proizašlih iz Domovinskog rata Grada Ivanić-Grada, Općine Križ i Općine Kloštar Ivanić, INA- Industrija nafte d.d. i Grad Ivanić-Grad. Udruga branitelja Domovinskog rata INA-Naftaplina KVIN, osnovana 17. lipnja 1993. godine, je dragovoljna, nezavisna, izvanstranačka organizacija hrvatskih branitelja, sudionika Domovinskog rata i članova njihovih obitelji. Okuplja bivše i sadašnje djelatnike INA-Naftaplina, Crosca, STSI-a, Plinacra, Hostina i dijela INA-Trgovine, te sadašnjih i budućih ustrojstvenih dijelova INA-e.
Općinski načelnik Općine Križ i njegov Zamjenik, zajedno s ostalim predstavnicima lokalnih jedinica te INA-e položili su vijence na spomen obilježju poginulih branitelja u Ivanić-Gradu, a nakon toga je održana Sveta misa, otvoreno dječje igralište te predstavljena knjiga “Majčine misli“ Marije Britvić i „KVIN-ovih 20“.