MBRH 020Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, danas je u Pučkom otvorenom učilištu Hrvatski dom u Petrinji, sudjelovao na svečanosti potpisivanja ugovora o sufinanciranu Projekata rješavanja pristupačnosti objektima osoba s invaliditetom Ministarstva branitelja. Ugovore vrijedne 1,5 milijuna kuna potpisalo je 17 predstavnika županija, gradova i općina s područja cijele Hrvatske i to za ukupno 19 projekata koji bi trebali olakšati život i kretanje osobama s invaliditetom.

Naime Općina Križ prijavila je na natječaj spomenutog Ministarstva projekt izgradnje pristupne rampe za invalide kod Doma kulture Josip Badalić u Križu. Projekt je odobren te će isti temeljem danas potpisanog Ugovora od strane Općinskog načelnika Općine Križ Marka Magdića i  Ministra Predraga Matića, Općini Križ za taj projekt biti dodijeljena sredstva u visini 22.840,49 kuna.

Pristupna rampa za invalide Domu kulture u centru Križa značajna je prekretnica u olakšavanju kretanja svim nepokretnim i slabo pokretnim osobama u korištenju svakodnevnih usluga poslovne banke, knjižnice ili kulturnih sadržaja smještenih unutar zgrade Doma kulture Josip Badalić u Križu.

MBRH 008 MBRH 006 MBRH 005 MBRH 007 MBRH 015 MBRH 019 MBRH 022 MBRH 028