Turistička zajednica Općine Križ 31. svibnja 2014. godine organizira Sajam alternativnih slastica pod nazivom „zagriziME“. Mnogobrojni slastičari, uz dobro nam poznate slastice, posjetiteljima će ponuditi fine i ukusne slastice s neobičnim sastojcima: magarećim mlijekom, stevijom, bezglutenskim brašnom te mnogim drugim zdravim sastojcima o kojima se puno priča a rijetko gdje imate priliku probati. Gost  Sajma je i Muzej grada Požege s izložbom „Muzej u loncu“ gdje će posjetitelji  moći prisustvovati predavanju i prezentaciji pripremanja tradicionalnih jela i slastica požeškog  kraja. Isto tako, tijekom cijelog dana bit će otvorena izložba slastica  amatera i profesionalaca na temu „Slastice i knjiga“ u Društvenom domu u Križu, povodom obilježavanja 130. godina Knjižnice i čitaonice Križ. Uz spomenute izložbe, posjetitelji će se moći zabaviti uz prigodne tematske izložbe i predavanja. U večernjim satima, bit će organizirane karaoke za sve hrabre i odvažne a vrhunac Sajma „zagriziME“ bit će puštanje papirnatih lampiona. Danas je za sve zainteresirane otvorena Facebook stranica zagrizi.me, a tijekom mjeseca dostupna će biti i web stranica Sajma alternativnih slastica „zagriziME“ gdje ćete moći pratiti najnovije objave i vijesti.
Dođite i dobro se zabavite!