Prošle godine Općina Križ je zajedno sa Društvom za poljepšanje Križa i okolice započela s radovima na uređenju parka u Križu uz financijsku potporu Zagrebačke županije. Do sada je izmijenjeno 10 svjetiljki javne parkovne rasvjete, stare armature javne rasvjete zamijenjene su novima sa štednim sijalicama. Na 15 klupa su zamijenjena drvena sjedišta, također je izmijenjeno i obnovljeno 14 koševa za otpad. Također je planiran interventni popravak većih oštećenja parkovnih stepenica kao i obnova betonskog paviljona. Sadnjom novih stabala izvršiti će se pomlađivanje parka, kao i obnova travnjaka, sadnja ukrasnih grmova i cvjetnih gredica na slobodnim površinama kad vremenske prilike to dozvole. Ovi radovi početak su i dio cjelokupnog uređenja centra Križa.