djeca-kod-nacelnika-2016-022I ove je godine u Općini Križ, Općini prijatelju djece, obilježavajući Dječji tjedna, upriličen prijem djece kod Općinskog načelnika Općine Križ Marka Magdića. Dječji tjedan tradicionalna je godišnja akcija i aktivnost posvećena djeci koja se uvijek održava u prvom punom tjednu listopada i traje sedam dana. Raznim aktivnostima Dječji tjedan svake godine obilježava Društvo Naša djeca Vladimir Nazor Križ, a članovi dječjeg foruma, njih šestero i to učenici većinom osmih razreda Osnovne škole Milke Trnine, danas su imali priliku razgovarati s Općinskim načelnikom Općine Križ, koji ih je ugostio u zgradi Općinske uprave.  U pratnji mladih forumaša bila je i dr. Mira Mošnička te Darija Pacadi Bolešić.

Djeca su kao i uvijek postavljala brojna pitanja, o tome kada će se urediti nogostup oko Sportskog parka, zašto se konstantno uništava autobusno stajalište u centru Križa, kada će se urediti dječje igralište kod škole u Novoselcu, ali i davali konkretne i konstruktivne prijedloge Općinskom načelniku, kao što je potreba postavljanja koševa za smeće u Novoselcu, što je Općinski načelnik i obećao da će se učiniti uslijed asfaltiranja nogostupa koje slijedi nakon sanacije plinovoda koja je trenutno u tijeku. Na sva svoja pitanja djeca su dobila odgovore od Općinskog načelnika Marka Magdića, koji ih je pohvalio na idejama za nove projekte. Najviše se razgovaralo o vandalizmu i potrebi prevenirana ponašanja kod djece koje dovodi do uništavanja imovine svih stanovnika Općine Križ.

„Ovaj tjedan je prilika da se svatko od nas podsjeti što je napravio, kao i što još može napraviti za djecu i njihova prava, ali i što se može učiniti da u dječjem svijetu uspostavimo vrijedne autoritete  koji će promicati vrijednosti koje nisu na štetu društva u cjelini“, istaknuo je Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić.

djeca-kod-nacelnika-2016-001 djeca-kod-nacelnika-2016-005 djeca-kod-nacelnika-2016-009 djeca-kod-nacelnika-2016-013 djeca-kod-nacelnika-2016-017

Spomenimo i da u sklopu Dječjeg tjedna, Društvo Naša djeca Vladimir Nazor Križ, sutra će s početkom u 11 sati u suradnji s Osnovnom školom Milke Trnine i tvrtkom itSoft i portala Mydataknox, predstaviti edukativni informatički  program za učenike Osnovne škole Milke Trnine.

Povod je osiguravanje informatičke učionice i besplatnih programa radionica na kojima djeca uče osnove programiranja i sigurnog korištenja interneta. Učenicima će biti dodijeljeni USB stickovi putem kojih će dobiti pristup web portalu na Mydataknox infrastrukturi putem kojeg će moći kreirati vlastite stranice, web portale te različite aplikacije i sadržaje.

Nakon predaje donacije i prezentacije, DND Vladimir Nazor Križ organizira zabavu za djecu, Dan otvorenih vrata DND-a, te prezentaciju aktivnosti i rad u radionicama kako bi se obilježio Dječji tjedan i Međunarodni dan djeteta.