međunarodni dan starijih osoba 024Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić i potpredsjednica Udruge Ženske ruke Ivka Crnogaj, održali su danas konferenciju za medije na kojoj je predstavljen projekt „Zajedno za ljepši dan“ kojeg Udruga Ženske ruke realizira uz potporu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i Općine Križ.

Nakon konferencije za medije, dionici u projektu posjetili su jednu od šest udomiteljskih obitelji s područja Općine Križ čijim su štićenicima namijenjeni tekstilni predmeti proizašli iz projekta Udruge Ženske ruke „Zajedno za ljepši dan“.

Općina Križ partner je Udruge Ženske ruke u projektu kroz koji s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje, koristi mjere za poticanje zapošljavanja, a kojeg je podržao i Centar za socijalnu skrb Ivanić-Grad čija je ravnateljica, Jelena Benko Kepe prisustvovala današnjoj konferenciji za medije.

Riječ je o projektu kroz koji je spomenuta Udruga zaposlila dvije nezaposlene osobe i to uz potporu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Središnjeg ureda Zagreb, a u ukupnom iznosu potpore od 42.643,92 kuna.

Sukladno zahtjevu Udruge Ženske ruke, za sufinanciranje društveno korisnog rada kroz projekt „Zajedno za ljepši dan“ iz područja zaštite i očuvanja okoliša te socijalne skrbi, Općinski načelnik Općine Križ odobrio je izdvajanje iz Proračuna Općine Križ u iznosu od oko 2.400,00 kuna, a u cilju  podrške tom hvale vrijednom projektu.

Ovaj projekt podržao je i Centar za socijalnu skrb Ivanić-Grad, budući će novonastali proizvodi od recikliranog tekstila (plahte, navlake za prekrivače, kuhinjske krpe, pregače, tepisi i sl.) biti donirani korisnicima šest udomiteljskih obitelji koje postoje na području Općine Križ.