medunarodni-dan-starijih-osoba-007Jučer je udruga Ženske ruke iz Križa u Osnovnoj školi  Milke Trnine u Križu, održala za sve učenike viših razreda, prezentaciju projekta udruge Ženske ruke pod nazivom Igraj se sa mnom  i živi u skladu s prirodom.  Osnovna škola Milke Trnine u Križu, partner je Udruzi u ovom projektu, a isti sufinancira Zagrebačka Županija u suradnji s Općinom Križ.

Učenici su uključeni u projekt na dva načina:

1. Sakupljanje nepotrebnih odjevnih i drugih tekstilnih predmeta u školi u predviđenom prostoru jednom tjedno, koji više nisu potrebni dosadašnjim korisnicima kako bi ih zbrinuli tj. spriječili da isti završe u prirodi,
  2. Rad u kreativnim radionicama – od odbačenog tekstila radi se nešto novo tj. tekstil se preradi u prostoru udruge Ženske ruke, a u isto vrijeme se zainteresiranim učenicima omogućuje savladati nove vještine i znanja u radu s iglom i koncem uz pomoć članica udruge Ženske ruke, odnosno četiri voditeljice kreativnih radionica.

Po završetku radionica biti će za javnost prezentirani radovi učenika, a predviđen je i izlet u tvrtku koja reciklira tekstil.

Radionice počinju u četvrtak 06.10.2016. u 17 sati te se i ovom prigodom pozivaju svi zainteresirani učenici, u prostor udruge Ženske ruke, Dom kulture Josip Badalić iznad kina u Križu.