Udruga Ženske ruke pripremila je i postavila izložbu U susret Božiću nekada i sada, koju je u petak otvorio Općinski načelnik Marko Magdić. Uz predsjednicu udruge Ivku Crnogaj o simbolici adventskih i božićnih blagdana govorio je bogoslov Igor Borić. Ovom izložbom zaokružena je cjelina i završen projekt udruge IGRAJ SE SA MNOM I ŽIVI U SKLADU S PRIRODOM u suradnji s Osnovnom školom Milke Trnine Križ a uz potporu Zagrebačke županije i Općine Križ. Pored niza novonastalih uporabnih predmeta od odbačenog tekstila, na radionicama u okviru projekta nastajali su božićni suveniri, nakit za božićno drvce. Stvoreni su razni ukrasi i uporabni predmeti za božićne i novogodišnje blagdane koji krase ovu posebnu izložbu na kojoj se može vidjeti kako se dočekivao Božić nekada i kako se dočekuje danas. Vjerujemo da ćete na izložbi pronaći mnoštvo ideja od ukrasa i uporabnih predmeta za blagdansko uređenje vašega doma.

Izložba se može razgledati u ovom tjednu u radno vrijeme Knjižnice i čitaonice Križ a prodaja ukrasa biti će u subotu i nedjelju 10. i 11.12.2016. godine od 8 do 12 sati u Galeriji Križ.