caritasOvog petka 07.10.2016. godine u 18.30 sati u zgradi Galerije Križ svečano će biti otvoren Second hand shop Caritasa kriške župe. Second hand shop je projekt Općine Križ, župe i volontera koji su zajedno otvorili mogućnost osobama s posebnim potrebama povezivanje s ljudima i ostvarivanje dobiti od svog rada, omogućivši im da rade, da budu korisni, prihvaćeni i uključeni u društvo.
Prodavaonica je opremljena zahvaljujući donacijama dobrih ljudi, prostor je osigurala Općina Križ, a na inicijativu župnika vlč. Bože Pinjuha i molitvene zajednice „Put“ koja djeluje pod vodstvom Slavice Gilić. Također uz prvu godišnjicu osnivanja molitvene zajednice u 17.30 sati u župnoj crkvi Uzvišenja svetog križa biti će održana sveta misa.
Ovim projektom želimo pokazati da se sa malo može učiniti mnogo, zajedničkim radom i brigom dobrih i vrijednih ljudi, ujedno je ovo i poziv svima koji mogu pomoći da doniraju odjeću koja je zadovoljavajuće kvalitete za daljnje nošenje za Secon hand shop, te sve druge potrepštine za život koje će župni Caritas podijeliti potrebitima.