U organizaciji Udruge za Vukovar iz Zagreba, desetak je biciklista jučer krenulo na put dug 300 kilometara do Vukovara. Prva postaja na tom putu, tradicionalno im je Općina Križ gdje im je prvo noćenje u društvenom domu u Novoselcu u organizaciji Općine Križ i mjesnog odbora Novoselec. Danas u ranim jutarnjim satima na put prema Vukovaru ispratio ih je Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić te Velečasni Božo Pinjuh koji je blagoslovio bicikliste i zaželio im sretno i uspješno putovanje. Na Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 1991., u subotu 18. studenog 2023. godine, sudionici akcije Biciklom za Vukovar poklonit će se Gradu heroju kako to čine od 2012. godine kada su prvi put krenuli put Vukovara, a Općina Križ u tom im hvale vrijednom pothvatu daje podršku od 2015. godine.
Sretno im na putu!