Nakon jedne godine pauze uzrokovane Covidom, pjesma i ples ponovno su se vratili u Vezišće. Na tradicionalnim Lipanjskim susretima Milke Trnine u Vezišću druži se, pleše i pjeva, a domaćini Vezišćani u suradnji s Općinom Križ, tradicijom i baštinom čuvaju uspomenu na Milku Trninu i naše narodne običaje.
Ovogodišnja manifestacija održana je u subotu 25. lipnja 2022. godine, a organizatori događaja bili su Mješoviti zbor Milka Trnina Vezišće uz potporu Mjesnog odbora Vezišće i financijsku podršku Općine Križ. U organizaciju se uključio i nogometni klub Milka Trnina Vezišće i to utakmicama s GNK Dinamo Zagreb, a i Športsko ribolovna udruga Šaran Križ priključila se programu te organizirala fišijadu na ribnjaku Milka Trnina u Vezišću u prijepodnevnim satima, a na kojoj je sudjelovalo sedam ekipa. Osim slasnog fiša na Lipanjskim susretima moglo se zasladiti i tradicionalnim specijalitetom ove manifestacije, šaranom na rašljama.

U bogatom kulturno umjetničkom programu, osim domaćina Mješovitog pjevačkog zbora Milka Trnina Vezišće, sudjelovala su i prijateljska umjetnička društva i to KUD Češka obec Bjelovar, KUD Kalnik, Udruga umirovljenika Općine Križ, KUD “Valentinovo” Zagrebi KUD Graničar Križ – dječja skupina.

Na Lipanjskim susretima kojima je nazočio i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić i Predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Zlatko Hrastić dodijeljena je i Plaketa Milka Trnina. Naime istu je u prosincu 2021. godine Općinsko vijeće Općine Križ dodijelilo kao posebno počasno priznanje za zahvalnost i istaknuti doprinos promicanju kulturne ostavštine imena i djela Milke Trnine i to na prijedlog Mješovitog pjevačkog zbora Milka Trnina Vezišće njihovom glazbenom voditelju, prof. Javoru Valjku koji je Plaketu svečano primio uoči kulturno umjetničkog programa na ovogodišnjim Lipanjskim susretima.