U Općini Križ dana 18.06.2013. godine održana je konstituirajuća sjednica Općinskog vijeća Općine Križ.  Katarina Belec, predstojnica Ureda državne uprave u Zagrebačkoj županiji otvorila je i vodila konstituirajuću sjednicu do utvrđivanja člana predstavničkog tijela, Steve Turčinovića koji je predsjedavao sjednicom do izbora predsjednika Općinskog vijeća Općine Križ.
Na početku zasjedanja, izabrana je Mandatna komisija, kao jedno od stalnih radnih tijela Općinskog vijeća u koje su imenovani Mario Matanić za predsjednika te Zrinko Hatvalić i Mario Grdenić za članove.
Nakon podnesenog Izvješća Mandatne komisije, a temeljem konačnih rezultata izbora za članove predstavničkog tijela Općine Križ održanih dana 19.05.2013. godine,  verificirani su mandati i prisegu je položilo 14 od 15 izabranih članova Općinskog vijeća i to: Mario Grdenić, Stevo Turčinović, Radovan Rajčević, Suzana Juričić, Marijan Vukošić,  Zoran Borić, Đuro Paher,   Mijo Kovač,  Zlatko Hrastić, Blaž Prcela, Mario Matanić,  Marijo Šiletić, Zrinko Hatvalić, i Dubravko Bahlen.
U Odbor za izbor i imenovanja imenovani su Radovan Rajčević za predsjednika te Mijo Kovač i Blaž Prcela za članove.
Za predsjednika Općinskog vijeća Općine Križ jednoglasno, sa 14 glasova za, izabran je Đuro Paher, a jednoglasno su izabrani i prvi potpredsjednik Radovan Rajčević te drugi potpredsjednik Zlatko Hrastić.
Novi predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Đuro Paher, preuzeo je predsjedanje sjednicom zahvalivši se pritom na ukazanom povjerenju i činjenici da je izabran jednoglasno, istaknuvši da se nada da će svi vijećnici jednako tako jednoglasno surađivati i tijekom cijelog mandata, a sve za dobrobiti i prosperitet Općine Križ i njenih građana.