5 izložba 006Izložba vina svečano je započela nastupom dječje skupine i tamburaša KUD-a „Graničar“ Križ. Predsjednik Udruge vinogradara i vinara „Škaf“ Križ, Mario Matanić pozdravio je sve prisutne, upoznao prisutne s radom udruge i otvorio izložbu. Organizacijski odbor za zaprimanje uzoraka vina 5. Izložbe vina vinogradara i vinara „Škaf“ Križ 2016. zaprimili su 80 uzoraka vina, koja je ocijenilo pet degustatora, dobrih poznavatelja vina kontinentalne Hrvatske, koji imaju certifikat da su osposobljeni autonomno, stručno i visoko profesionalno vrednovati kvalitetu vina, sukladno Pravilniku o organoleptičnom ( senzornom ) ocjenjivanju mošta i vina u Zagrebačkoj županiji. Na osnovi postignutih bodova ove je godine 14 vina osvojilo Zlatnu diplomu, 33 vina Srebrnu diplomu, 29 vina Brončanu diplomu, a Priznanje za sudjelovanje dobivaju 2 vina. Predsjednik Udruge „Škaf“ podijelio je odličja nagrađenim vinogradarima i vinarima za njihova vina, koje su postigli bodovnim pragom. Milkinim vinom 2016. godine, u znak sjećanja na Milku Trninu, proglašeno je najbolje ocijenjeno vino člana Udruge „Škaf“ Križ, to je ove godine vino Frankovka OPG-a Caganić, a plaketu dobitniku uručio je Marko Magdić, Općinski načelnik Općine Križ. Izložena vina mogla su se kušati, a izložba je okrunila vrijedan rad članova Udruge „Škaf“ Križ i članova prijateljskih udruga koji su sudjelovali u izložbi.

5 izložba 015 5 izložba 053 5 izložba 085 5 izložba 094 5 izložba 096 5 izložba 105 5 izložba 108