Dana 18.06.2015. godine održana je sjednica Općinskog vijeća Općine Križ u nazočnosti jedanaest od petnaest članova Općinskog vijeća. Na dnevnom redu bilo je razmatranje prijedloga i donošenje Odluke o izmjenama i dopunama Odluke o kratkoročnom zaduživanju Općine Križ te razmatranje prijedloga i donošenje Odluke o izboru osobe kojoj će se povjeriti obavljanje komunalnih poslova dezinsekcije na temelju ugovora.

Tijekom Aktualnog sata, Zamjenik Općinskog načelnika Općine Križ Mladen Rogić iznio je članovima Općinskog vijeća informacije o događanjima od protekle sjednice Općinskog vijeća održane dana 14.05.2015. godine među kojima izdvajamo informaciju da je provedena javna nabava za odabir izvođača radova za izvođenje radova na vodoopskrbi naselja Širinec i dijela naselja Križ. Po provedenom postupku javne nabave odabran je najpovoljniji ponuditelj, trgovačko društvo LE-GRAD d.o.o. iz Ivanićkog-Graberja, te se uskoro planira i početak radova. U svrhu izrade novelacije postojeće studije sustava javne odvodnje na području Općine Križ odnosno Aglomeracije Križ-Novoselec pri kraju je izrada Geodetskog elaborata postojećeg sustava kojim je evidentirano da na području Općine Križ trenutno postoji cca 20 km sustava javne odvodnje. Cijena spomenutog Geodetskog elaborata je 60.000,00 kn.

Paralelno sa završetkom snimanja i izrade elaborata sustava javne odvodnje na području Općine Križ, proveden je zakonom propisan postupak nabave za odabir izrađivača prethodne studije isplativosti za potrebe definiranja najkvalitetnijeg rješenja sustava javne odvodnje za područje aglomeracije Križ-Novoselec u tehničkom i ekonomskom smislu, kako bi se moglo nastaviti s projektiranjem sustava javne odvodnje i ishođenjem potrebnih dozvola za gradnju, a kako bi se takvi  projekti u budućnosti financirali u visini 90-100% iz fondova EU-a.  Zamjenik Općinskog načelnika Općine Križ također je informirao članove Općinskog vijeća Općine Križ da je uz željezničko stajalište u Širincu izvedeno je parkiralište i prilazni put za građane koji putuju željeznicom te zahvalio svima onima koji su doprinijeli realizaciji tog projekta. Kako je u nastavku izvijestio vezano uz elementarnu nepogodu koju je za područje Općine Križ proglasio Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić, nastalu 14. svibnja 2015. godine uslijed olujnog nevremena i tuče, Općinsko povjerenstvo za procjenu šteta od elementarnih nepogoda je izradilo prvo priopćenje s procjenom ukupne štete te ga dostavilo Županijskom povjerenstvu. Zaprimljene su 33 prijave šteta koje će u roku 60 dana biti unesene u konačno izvješće, dakle do sredine srpnja ove godine.

Članovi Općinskog vijeća Općine Križ sa 8 glasova za i 3 suzdržana glasa, usvojili su prijedlog Odluke o izmjenama i dopunama Odluke o kratkoročnom zaduživanju Općine Križ, donesenu na protekloj sjednici Općinskog vijeća dana 14.05.2015. godine, te je spomenuta Odluka izmijenjena na način da je iznos od 1.200.000,00 kuna, zamijenjen iznosom od 1.700.000,00 kuna. Promijenjeni su i uvjeti načina korištenja kredita koji propisuju da će se na transakcijski račun dobavljača Kapitel d.o.o. isplatiti 1.000.000,00 kuna te na transakcijski račun korisnika kredita 700.000,00 kuna.

U nastavku sjednice donesena je i Odluka o izboru osobe kojoj će se povjeriti obavljanje komunalnih poslova dezinsekcije na temelju ugovora. Povodom poziva za dostavu ponuda pravovremeno su zaprimljene tri ponude od kojih je najjeftinija, u iznosu od 27.5000,00 kuna bila ona trgovačkog društva Škarda-sanitarna zaštita d.o.o. iz Čazme.

Svi doneseni akti sa 20. sjednice Općinskog vijeća Općine Križ objavljeni su na internet stranici Općine Križ, podstranici Akti Općinskog vijeća.