Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju objavila je natječaje za mjeru 4 Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske za razdoblje 2014. – 2020.:

1.       za provedbu podmjere 4.1. »Potpora za ulaganja u poljoprivredna gospodarstva«

a.       provedba operacije 4.1.1. “Restrukturiranje, modernizacija i povećanje konkurentnosti  poljoprivrednih gospodarstava“

b.      provedba operacije 4.1.2. „Zbrinjavanje, rukovanje i korištenje stajskog gnojiva u cilju smanjenja štetnog utjecaja na okoliš“

2.       za provedbu podmjere 4.2. „Potpora za ulaganja u preradu, marketing i/ili razvoj poljoprivrednih proizvoda“

a.       provedba operacije 4.2.1. „Povećanje dodane vrijednosti poljoprivrednim proizvodima“

Podmjera 4.1 „Potpora za ulaganja u poljoprivredna gospodarstva“  za cilj ima povećanje konkurentnosti poljoprivrednih gospodarstava kroz proširenje kapaciteta proizvodnje, modernizacijom postojećih farmi i poboljšanjem kvalitete proizvoda uvođenjem novih tehnika i tehnologija što dovodi do stvaranja održivih tržišnih ekonomija.

Podmjera 4.2  „Potpora za ulaganja u preradu, marketing i/ili razvoj poljoprivrednih proizvoda“ ima za cilj povećanje vrijednosti proizvoda primarne poljoprivredne proizvodnje, kako za primarne poljoprivredne proizvođače, tako i za one kojima je prerada poljoprivrednih proizvoda isključiva djelatnost. Cilj podmjere je i pridonijeti  povećanju konkurentnosti hrvatskih proizvoda i rastu zapošljavanja u ruralnom području, te omogućiti modernizaciju postojećih prerađivačkih kapaciteta.

Prihvatljivi korisnici su fizičke i pravne osobe upisane u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava odnosno korisnici sukladno članku 6. Pravilnika, koji je dostupan na službenim mrežnim stranicama Narodnih novina (www.nn.hr), Ministarstva poljoprivrede, Uprava za upravljanje EU fondom za ruralni razovj, EU i međunarodnu suradnju (www.mps.hr) i Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju (www.apprrr.hr)

Rok za podnošenje zahtjeva za potporu je 10. travnja 2015.godine.

Detaljnje informacije, tekstove natječaja i  pravilnika, upute za prijavitelje i potrebne obrasce možete pronaći na  http://www.apprrr.hr/mjera-4—ulaganja-u-fizicku-imovinu-1040.aspx