IMG_1428Svetom misom koju je predvodio Fra. Silvio Šćepanović, obilježen je blagdan Uzvišenja Svetog Križa. Nakon svete mise i posjeta Spomen sobi poginulih branitelja Domovinskog rata,  održan je protokolarni dio obilježavanja 14. rujna Dana Općine Križ.

Na svečanoj sjednici Općinskog vijeća Općine Križ u punoj sali Doma Kulture Josip Badalić, nazočili su­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­ Tomislav Končevski, saborski zastupnik i predsjednik stranke Hrvatski laburisti-Stranka rada, Dražen Bošnjaković – Predsjednik Skupštine Zagrebačke županije, Gradonačelnik Grada Novska i izaslanik Gradonačelnika Grada Zagreba, gospodin Vlado Klasan, Damir Hrdas- predsjednik podružnice Zagrebačke županije stranke Hrvatski laburisti-Stranka rada kao i brojni gradonačelnici i općinski načelnici, predsjednici gradskih i općinskih vijeća, predstavnici državnih tijela, ravnatelji i predstavnici ustanova i udruga, direktori te predstavnici javnih, državnih i privatnih trgovačkih društava te obrtnici, članovi Općinskog vijeća Općine Križ kao i predstavnici mjesne samouprave.
Predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Đuro Paher u svom je obraćanju čestitao svim građankama i građanima Općine Križ 14.rujan Dan Općine Križ te naglasio da je zajednička ideja vodilja ovog saziva Općinskog vijeća, uvijek bila suradnja i demokratičnost na dobrobit svih građana.

Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić u svom je govoru prezentirao sve projekte i programe koji su u tijeku i koji tek slijede, ali i sve ono što je odrađeno od prethodne sjednice do danas. Bila je to prigoda i da se Općinski načelnik zahvali svima koji su u prethodnom periodu dali svoj doprinos u bilo kojem smislu razvoju Općine Križ, te izrazio želju da se suradnja nastavi i dalje na zadovoljstvo svih građana. Ovogodišnjim dobitnicima priznanja i zahvala Općinski je načelnik čestitao na doprinosu i promicanju Općine Križ u nadi da će im to biti poticaj za daljnji rad.

Svake godine uz Dan Općine Križ dodjeljuje se Priznanje Općine Križ “14. rujan” i  Zahvale Općinskog načelnika. Priznanje Općine Križ „14. rujan“ dodjeljuje se u znak javnog priznanja građanima Općine Križ i drugim fizičkim osobama, njihovim udrugama, lokalnim zajednicama, trgovačkim društvima, poduzećima, ustanovama, vjerskim zajednicama i drugim osobama za iznimna dostignuća i doprinos od osobitog značenja za razvitak i ugled Općine Križ, a poglavito za uspjehe u unapređenju gospodarstva, znanosti, prosvjete, kulture, socijalne skrbi i unapređenja i zaštite prirodnog okoliša te drugih javnih djelatnosti.

Dana 13. rujna 2016. godine  Općinsko vijeće Općine Križ donijelo je Odluku o dodjeli Priznanja Općine Križ „14. rujan“ kojom se Priznanje dodjeljuje Antunu Pinjušiću iz Bunjana

u znak javnog priznanja za humanost, dobrovoljan i dobrotvoran rad te pomoć potrebitima u zajednici.

Zahvala Općinskog načelnika dodjeljuje se zaslužnim fizičkim i pravnim osobama u znak zahvalnosti za njihov doprinos od osobitog značenja za razvitak i ugled Općine Križ.

Općinski načelnik Općine Križ donio je Odluku da se Zahvala Općinskog načelnika Općine Križ dodijeli:

Ivki Crnogaj, za izuzetan volonterski doprinos u promociji ženskih prava, savjetovanju i edukaciji žena o poduzetništvu i stvaralaštvu,

Leonu Stjepanu Uroiću, za iznimna dostignuća na području tehničke kulture te doprinos ugledu Općine Križ na razini Zagrebačke županije, Republike Hrvatske i šire,

Dobrovoljnom vatrogasnom društvu Križ, za dugogodišnje uspjehe u vatrozaštiti i promicanju ugleda Općine Križ na području   vatrogastva kao središnje društvo za zaštitu od požara Vatrogasne zajednice Općine Križ,

Danijelu Hržini, za doprinos od osobitog značaja za razvoj i rad Dobrovoljnog vatrogasnog društva Križ,  zaštitu od požara i ugled Općine Križ na području vatrogastva i

Juri Matijeviću, za iznimna postignuća policijskog djelatnika te aktivan humanitarni rad u zajednici i suradnju u cilju sigurnosti stanovnika Općine Križ.
Općina Križ ove je godine po prvi put željela na neki način nagraditi one tvrtke i poslovne subjekte koji svojim poslovanjem mogu služiti kao primjer mnogima.  U suradnji i na inicijativu Općine Križ, ove godine na Svečanoj sjednici Općinskog vijeće, tvrtka Bisnode dodijelila je Certifikate bonitetne izvrsnosti.

Tvrtka Bisnode je dio međunarodne grupe Bisnode AB, najvećeg europskog ponuđača poslovnih i bonitetnih informacija sa sjedištem u Stockholmu. U Hrvatskoj su prisutni kroz svoje portale Poslovna.hr i Boniteti.hr te on-line platformu Winko.com.

Certificiranje poslovne izvrsnosti uobičajena je praksa u međunarodnom okruženju kojom poduzeća jačaju svoj ugled i povjerenje kako na domaćem, tako i u međunarodnom okruženju. Certifikat bonitetne izvrsnosti je potvrda dugogodišnjeg sustavnog i kvalitetnog rada koji tvrtke svrstava u sav vrh domaćeg i europskog gospodarstva.

Predstavnici tvrtke Bisnode i to direktor marketinga Višeslav Majić,
Ivan Podvorec iz korisničke podrške i  voditeljica AAA projekta Martina Štajcer zajedno s Općinskim načelnikom Općine Križ uručiti su Cetifikat bonitetne izvrsnosti Hrvoju Svetini, predstavniku tvrtke DIN, d.o.o. Novoselec i Branimiru Pleši, predstavniku tvrtke “PRO-MED” Novoselec kao tvrtkama koje svojim radom i poslovanjem po svim parametrima zaslužuju spomenuti Certifikat.

14. rujan 2016. 008 14. rujan 2016. 026 IMG_1391 IMG_1400 IMG_1416 IMG_1418 IMG_1420 IMG_1435 IMG_1438 IMG_1446 IMG_1456 IMG_1452 IMG_1467 IMG_1472 IMG_1475 IMG_1486 IMG_1509 Opcina_Kriz_Sjednica054 Opcina_Kriz_Sjednica044 Opcina_Kriz_Sjednica064 Opcina_Kriz_Sjednica087 Opcina_Kriz_Sjednica089 Opcina_Kriz_Sjednica090