komaracŠkarda-sanitarna zaštita d.o.o. Čazma vršiti će tretiranje komaraca (LARVICIDNO I ADULTICIDNO) u Općini Križ sa pripadajućim naseljima dana 15. srpnja i 16. srpnja 2015. godine u večernjim satima.

Tretiranje će se provoditi sa zemlje u večernjim satima sa aparatima mobil-star i švingfogovima, a u radu će se koristiti insekticidi III skupine otrova iz skupine permetrina (adulticidno) i iz skupine temefosa (larvicidno). Insekticidi imaju dobro početno djelovanje i dovoljno dugo produženo djelovanje. Neznatno su opsani za čovjeka i njegovu okolinu, a u okolišu ne zaostaju, jer su biorazgradivi. Insekticidi imaju dozvolu Ministarstva zdravlja RH.

U slučaju lošijeg vremena tretiranje se prenosi na slijedeći naredni dan bez oborina.