U skladu sa Zakonom o financiranju političkih aktivnosti i izborne promidžbe („Narodne Novine“ br. 24/11., 61/11., 27/13., 48/13.-pročišćen tekst, 2/14.. Odluka USRH, broj U-I-2986/201 i 96/16., dalje: Zakona o financiranju) obvezu dostave i objave godišnjeg financijskog izvještaja imaju političke stranke (objedinjeno, ne svaki ogranak ponaosob), nezavisni zastupnici i članovi predstavničkih tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave izabrani s liste grupe birača.

Prema odredbama članka 30. Zakona o financiranju, političke stranke, nezavisni zastupnici i članovi predstavničkih tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave izabrani s liste grupe birača, dužni su sastavljati i podnositi financijske izvještaje na način koji je utvrđen propisima o vođenju računovodstva neprofitnih organizacija neovisno o vrijednosti imovine i visini ostvarenih prihoda.

Godišnji financijski izvještaji s propisanim prilozima dostavljaju se Državnom izbornom povjerenstvu Republike Hrvatske  i Državnom uredu za reviziju  u papirnatom obliku najkasnije do 1. ožujka 2017. godine.

Obavijest o obvezi sastavljanja i dostavljanja fininancijskih izvještaja za 2016._JL(R)S