ina 006Općina Križ već dugi niz godina ostvaruje odlučnu suradnju s INA-om Industrijom nafte d.d. Zagreb, u nizu društveno korisnih projekata. Osim što je INA velik i trajan sponzor projekata Dječjeg vrtića Križ, sufinancirali su i brojne projekte Općine Križ, Turističke zajednice Općine Križ, raznih udruga pa i Poduzetničke zone Križ d.o.o. U popis sufinanciranih projekata kao što je izdavanje Monografije Milka Trnina, sanacija pomoćnog travnatog igrališta i rasvjete istog na Sportskom parku u Križu, te projekt uređenja kina u Domu Kulture Josip Badalić u Križu sada možemo dodati i tri nova projekta. Riječ je o Uređenju Parka u Križu, uređenju prostora za udruge u Zagrebačkoj 7 u Križu, te prva faza uređenja Multimedijalnog centra u prostoru bivšeg disco kluba kojeg koristi Zajednica Tehničke kulture Općine Križ.

Namjena objekta Multimedijalnog centra Općine Križ je društveno okupljanje građana i udruga na izložbama fotografija, umjetničkih slika i ostalih djela, manjim muzičkim koncertima, promocijama, gostujućim izložbama ostalih tehničkih klubova iz Zagrebačke županije i ostalih županija, koje bi se održale u suradnji s jednom od tehničkih udruga Općine Križ. Uz navedeno, po završetku projekta uređenja Multimedijalnog centra Općine Križ, predviđeno je i organiziranje raznih edukacija građana Općine Križ. U prvoj fazi uređenja spomenutog prostora osvježeni su novom, svjetlijom bojom zidovi te uređene, pretapicirane klupe za sjedenje, a napravljeno je i dizajnersko rješenje uređenja cijelog Multimedijalnog centra. Financiranje uređenja prostorija Multimedijalnog centra Općine Križ dugotrajan je proces koji se planira iz sredstava Proračuna Općine Križ, Zagrebačke Županije, od strane Zajednice tehničke kulture Zagrebačke županije i financijskom potporom sponzora.

medijska dvorana7  IMG_20150528_125339 IMG_20150528_124756 IMG_20150528_124805

U centru Križa stoljetni je park, uređen 1894. godine po pravilima engleske parkovne arhitekture. Projektirao ga je slavni Durhanek, arhitekt koji je projektirao i Botanički vrt u Zagrebu. Spomenuti je park svojevremeno Općina Križ uredila ugradnjom klupa i izgradnjom staza te preventivnom sječom stabala. Dobivenim sponzorstvom INA-Industrija nafte d.d. Zagreb, uređeni su stupovi javne rasvjete, ukupno njih dvanaest, te su isti ofarbani, zamijenjena je kompletna instalacija te ugrađena nova energetski učinkovita rasvjetna tijela. U sklopu uređenja parka postavljeni su i novi drveni elementi za klupe. U suradnji s Dječjim vrtićom Križ i Društvom za poljepšanje Križa, nedavno je uređen i okoliš parka sadnjom cvijeća te postavom velikog globusa i informativno-edukativne table.

ina 001  ina 003 ina 005 ina 007

Na području Općine Križ djeluje ukupno 54 udruge. Slobodno možemo reći da su udruge pokretači lokalnog razvoja, no sve one u realizaciji svojih projekata trebaju prostor za rad. U cilju primjene novih odredbi Uredbe Vlade Republike Hrvatske o kriterijima, mjerilima i postupcima financiranja i ugovaranja projekata od interesa za Opće dobro koje provode udruge, potrebno im je ponuditi adekvatan prostor za provedbu njihovih aktivnosti. Upravo jedan takav prostor u Zagrebačkoj 7 u Križu, uređen je zahvaljujući sponzorstvu INA-e.

ina 008 ina 009 ina 010  ina 015

Ovi projekti od iznimnog su značaja za lokalnu zajednicu, a realizirani su tijekom ove godine uz Ininu podršku koja je desetljećima prisutna na području Općine Križ i ima važnu ulogu u životu naše lokalne zajednice. Ukupna vrijednost sponzorstva za sva tri projekta iznosi 85.000,00 kuna. Zahvaljujemo INA-i Industriji nafte d.d. Zagreb na sponzorstvu i pomoći u realizaciji ovih i budućih projekata.