Na temelju članaka 42. i 48. Zakona o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi (“Narodne Novine” br. 33/01., 60/01., 129/05., 109/07., 125/08., 36/09., 150/11., 144/12., 19/13., 137/15. i 123/17.) i članaka 52. i 94. Statuta Općine Križ («Glasnik Zagrebačke županije» br. 3/18.) Općinski načelnik Općine Križ dana 13.04.2018. godine donio je

Z A K L J U Č A K
o privremenom zatvaranju i regulaciji prometa na Trgu Svetog Križa i dijelu Zagrebačke ulice u Križu prigodom održavanja trkačke utrke Cross Hill Run Križ 2018.

I.

Privremeno se zatvara promet na Trgu Svetog Križa i dijelu Zagrebačke ulice, od Trga Svetog Križa do Maksimirske ulice u Križu na sljedeći način:
U subotu 19.05.2018. godine od 15 do 20 sati, zatvara se promet na Trgu Svetog Križa te u Zagrebačkoj ulici od Trga Svetog Križa do skretanja u Čoporovu ulicu u Križu.

II.

Privremena regulacija prometa odnosi se i na promet u mirovanju, odnosno parkiranje koje se od 15 sati 19.05.2018. godine (subota ) do 20 sati istog dana, zatvara na parkiralištu Zagrebačke 7 i na Trgu Sv. Križa te u Zagrebačkoj ulici od Trga Svetog Križa do skretanja Maksimirsku ulicu u Križu. Tijekom privremene regulacije prometa iz točke I. ovog Zaključka, na području za koje je privremeno zatvoren promet, omogućeno je prometovanje prilikom dostave i parkiranje dostavnim vozilima ugostitelja i osoba koje obavljaju prigodnu prodaju na štandovima, temeljem odobrenja nadležnog upravnog tijela Općine Križ.

III.

Trkačka utrka Cross Hill Run Križ 2018. održati će se 19.05.2018. u subotu. Start i cilj utrke biti će u centru Križa, a sama utrka započinje u 17:30 sati.

Trasa utrke: Start utrke je na Trgu Sv. Križa u Križu te se kreće kroz Zagrebačku ulicu, zatim Čoporovom ulicom prema ulici Josipa Badalića u smjeru centra Križa. Iz ulice Josipa Badalića skreće se u ulicu Brače Radića sve do skretanja u Industrijsku cestu. Industrijskom cestom utrka ide u smjeru Novoselca prema Ulici Hrvatske mladeži zatim ulicom Hrvatske mladeži do prvog lijevog odvojka (kroz Kamenarsku ulicu) do Moslavačke ulice. Moslavačkom ulicom u smjeru Križa do kružnog toka na kojem se izlazi na drugom izlazu u ulicu Milke Trnine do Trga Sv. Križa gdje je cilj. Trasa je duga 5 km, a za dionicu od 10 km istrčavaju se dva kruga iste trase.

Za regulaciju prometa na trasi utrke u suradnji s Policijskom postajom Ivanić-Grad, osigurati će se potreban broj redara, i tim hitne pomoći, a sudionici u prometu i trkači tijekom natjecanja dužni su pratiti režim prometa na trasi utrke.

IV.

Ovaj Zaključak stupa na snagu danom donošenja i objaviti će se na oglasnoj ploči Općine Križ.

ZAGREBAČKA ŽUPANIJA

OPĆINA KRIŽ

OPĆINSKI NAČELNIK

KLASA: 620-01/18-01/03