Kako bi pomogla svojim najugroženijim stanovnicima koji žive sami, starije su dobi i nemoćni, a hladnoća i snijeg zadaje im dodatne probleme Općina Križ organizirati će tijekom tijekom ovog vikenda i u periodu izrazito niskih temperatura, dežurstvo u slučaju potrebe.

Naime mnogo je onih koji nemaju nikoga da im očisti snijeg, donese namirnice, nabavi drva ili ih odveze doktoru u slučaju neke hitne potrebe. Upravo zato, Općina Križ prije svega apelira na sve svoje građane da pomognu susjedima kojima je potrebna pomoć.

Ukoliko je potrebno, obavijestite Općinu Križ ako imate saznanja o samačkim ili staračkim domaćinstvima, starijim osobama koje žive same, bolesne su, nemaju nikoga da im pomogne, nemaju struje, vode, ogrijeva, onima kojima ovi zimski uvjeti zadaju dodatne probleme.

Po svakoj dojavi, na broj telefona 091/2824-501, Općina će se pobrinuti i pružiti pomoć koja je u tom trenutku potrebna.