Općina Križ obavještava vlasnike i posjednike poljoprivrednog zemljišta da je na snagu stupila Odluka o agrotehničkim mjerama, mjerama za uređivanje i održavanje poljoprivrednih rudina te mjerama zaštite od požara na poljoprivrednom i šumskom zemljištu na području Općine Križ. Ovom Odlukom propisano je na koji način provoditi mjere u cilju održavanja poljoprivrednog zemljišta povoljnim za poljoprivrednu proizvodnju i u cilju sprječavanja nastajanja šteta na poljoprivrednom zemljištu.

Posebno napominjemo da je svaki vlasnik i posjednik poljoprivrednog zemljišta obvezan provoditi mjere sprječavanja zakorovljenosti i obrastanja višegodišnjim raslinjem radi otklanjanja štetnih utjecaja na za život i zdravlje ljudi i suzbijanja štetnika. Isto tako vlasnici i posjednici poljoprivrednog zemljišta dužni su provoditi propisane mjere za uređivanje i održavanje poljoprivrednih rudina radi  bolje prohodnosti, vidljivost i pregleda poljskih putova i kvalitetnijeg korištenja istih, kao i kvalitetnije poljoprivredne proizvodnje. Vlasnici i posjednici poljoprivrednog zemljišta trebaju se zajednički brinuti o poljskim putovima koje koriste, te se zabranjuju se sve radnje koje mogu dovesti do uništavanja poljskih putova. Radi sprječavanja požara na poljoprivrednom zemljištu vlasnici i posjednici trebaju poštivati mjere zaštite od požara i njihove odredbe, kada i na koji način je dozvoljeno spaljivati i uništavati korov i biljni otpad.

Pozivamo sve vlasnike i posjednike poljoprivrednog zemljišta da se pridržavaju propisanih mjera ove Odluke, kao i drugih propisanih mjerodavnih zakona i podzakonskih propisa, jer je Općina Križ dužna provoditi nadzor na provedbom mjera iz ove Odluke, za koje postoje prekršajne odredbe u slučaju nepoštivanja istih.

Odluka-o-agrotehnickim-mjerama-mjerama-za-uredivanje-i-odrzavanje-poljoprivrednih-rudina-te-mjerama-zastite-od-pozara-na-poljoprivrednom-i-sumskom-zemljistu