kidsMinistarstvo socijalne politike i mladih Republike Hrvatske raspisalo je, povodom obilježavanja dana prihvaćanja Konvencije o pravima djeteta, natječaj za dodjelu „Nagrade za promicanje prava djeteta“ u 2014. godini. Temeljem natječaja pozivaju se fizičke i pravne osobe da do 2. listopada 2014. godine predlože kandidate za Godišnju nagradu i Nagradu za životno djelo. Godišnja nagrada dodjeljuje se pojedincima ili grupi pojedinaca ako su ostvarili zajednički rezultat u radu na području promicanja prava djeteta, za ostvarenja koja su bila objavljena ili predstavljena tijekom protekle godine te onima koji uživaju ugled uzornih stručnjaka i radnika. Nagrada za životno djelo dodjeljuje se istaknutim pojedincima čiji rad predstavlja trajan doprinos promicanju prava djeteta u svrhu potpunog i skladnog razvoja osobnosti djeteta, koji su pridonijeli zaštiti prava i interesa djeteta u duljem razdoblju, tijekom profesionalne karijere ili dobrovoljnog sudjelovanja u udrugama koje se bave pravima i interesima djece. Također, Nagrada za životno djelo dodjeljuje se pojedincima koji su označili vrijeme u kojem su djelovali te čija djela i ostvarenja ostaju trajno dobro Republike Hrvatske. Više informacija o natječaju možete dobiti u Službi za djecu i obitelj pri Ministarstvu socijalne politike i mladih Republike Hrvatske.