Posjetitelji i gosti pune Galerije Križ u petak su svjedočili 40-obljetnici književnog stvaralaštva Tihomira Mraovića uz njegove kolege Miroslava Mićanovića, književnika, urednika, književnog kritičara i teoretičara, Veljka Krulčića, urednika i izdavača, te crtača stripova Mesuda Bužimkića. Sve prisutne srdačno je pozdravio Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, odajući priznanje Mraoviću, njegovom radu i više od 22 književna naslova koji su izloženi u Galeriji Križ. Veljko Krulčić govorio je o suradnji izdavača i autora i svevremenoj vrijednosti Mraovićevog rada, kao i crtač stripova Mesud Bužimkić koji je na Mraovićeve scenarije izradio stipove, od kojih najpoznatiji Agramtida. Miroslav Mićanović o Mraovićevom je radu konstatirao kako on ustraje na svojem i ostaje uvijek isti, poseban i univerzalan. Tihomir Mraović 40 je svojih knjiga poklonio posjetiteljima. Ovim je na Dan hrvatskih knjižnica zaokružen Program Mjeseca hrvatske knjige u organizaciji Općine Križ uz sufinanciranje Ministarstva kulture. Istu je večer održan koncert Lux musicae u izvedbi Aide Vidović Krilanović – mezzosopran i Tajane Vukelić Peić – harfa u Župnoj crkvi Uzvišenja Svetog Križa u Križu u organizaciji Općine Križ i Hrvatskog glazbenog centra, a pod pokroviteljstvom Zagrebačke županije. Oduševljenoj publici dvije su umjetnice priredile vrhunski glazbeni doživljaj završivši koncert Alelujom Leonarda Cohena u čast preminulom glazbenom velikanu.